Seară duhovnicească | Părinți și copii

14th December 2019 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Dragi credinciosi,

După taina Sf Maslu va asteptam la o seară duhovnicească având ca punct central tematica anului 2020 a Patriarhiei Romane: Pastoratia parintilor și a copiilor.

Mulțumim pentru dragostea pe care ați arătat-o si de aceasta data pentru cei aflați in nevoi, si care datorita dumneavoastra, vor simți mai profund bucuria Sărbătorilor. Duminica trecută si azi au plecat toate lucrușoarele pe care le-ați pregătit si oferit cu atâta bucurie semenilor, in total peste 50 de cutii cu articole de îmbrăcăminte pentru copii si adulti. Acestea vor ajunge in orașe din țara, acolo unde este nevoie.
Așa cum bine știți, acțiunile caritabile sunt activități permanente ale parohiei noastre, fapt pentru care va mulțumim si va purtam in rugaciune mereu, rugând pe Bunul Dumnezeu sa va înmulțească darul pentru jertfa dumneavoastra!
Astăzi după seara duhovnicească vom aduna cearsafuri si detergenți pentru un azil de bătrâni din Arad. Cei care vor sa doneze o pot face la biserica, Sambata 14 Decembrie între orele 16:00-19:00.

Cu nadejde,
Pr. Ioan Moldovan