Thomas Lane, Bristol, Bristol, BS1 6JG

Dragi credincioși,

Acțiunile filantropice ale parohiei noastre se desfășoară pe toată durata anului. In acest sens, dacă aveți lucruri de dăruit pentru semenii noștri, va rugam să aduceți pachetele la biserica.

IMPORTANT ||||| Va rugam că aceste pachete sa nu conțină lucruri perisabile.

Ne apropiem cu pași grăbiți de Praznicul Nașterii Domnului, o sărbătoare a bucuriei in care Cerul și Pământul s-au unit in ieslea Betleemului, Hristos înfățișându-se lumii ca Unul Născut “ pentru noi și a noastră mântuire”.
Dorim și noi sa perpetuăm un crâmpei al acestei bucurii prin campania “Dăruind vei dobandi”, organizata de Parohia noastră, prin care ne alăturăm:

  • Proiectului organizat de către Episcopia Hușilor “ Dar de Crăciun” prin care 2000 de copii vor primi direct la casele lor daruri din partea lui Moș Crăciun.
    Pentru acest proiect va propunem un Fundriser prin care sa dăruim £1 pentru fiecare copil, in total de £2000. Daca se va depăși aceasta suma, banii vor fi distribuiti altor cauze pe care dumneavoastră le puteți semnala. Comisioanele vor fi suportate de către inițiatori, astfel încât întreaga suma donata sa ajungă la beneficiari.

https://episcopiahusilor.ro/episcopia-husilor-prin-asociatia-filantropia-ortodoxa-demareaza-caravana-dar-de-craciun

Fundriser-ul inițiat in sprijinul caravanei “Dar de Crăciun”.

https://www.facebook.com/donate/113065300534283/?fundraiser_source=external_url

  • Fundației “Give & Help” din Județul Dâmbovița.
    La sugestia unei credincioase a parohiei noastre ne propunem sa adunam hăinuțe și încălțăminte pentru copii și adulti.
    Pe acestea le puteți aduce la biserica in următoarele doua weekend-uri, Sâmbăta, între orele 11:30-12:30 și Duminica, între orele 11:30-16:00. De asemenea daca vom aduna mai mult de un transport, surplusul va putea fi redistribuit altor cauze.
    Datorita situatie actuale, nu ne vom putea organiza ca sa pregătim in biserica aceste articole de îmbrăcăminte, de aceea va rugam sa le aduceți împachetate in cutii de carton sigilate. Ele vor fi trimise exact așa cum le-am primit.

https://www.facebook.com/daruiestesiajuta/

Domnul sa înmulțească darul tuturor!

Cu nădejde,
Pr. Ioan Claudiu Moldovan