Dragi credincioși,

Va reamintim cazurile pe care Parohia noastră le va sprijini pana la Crăciun și pentru care este nevoie de donațiile dumneavoastră:

1 – Bianca Florentina (orfana)

2 – Andrei 1 an și 8 luni impreuna cu frățiorul Narcis de 5 ani (orfani).

3 – Beatrice, grav bolnava la tratament in Turcia pentru a avea șansa la o viața normala;

4 – Caravana “Dar de Crăciun” 2021 – Episcopia Hușilor. Mai multe detalii click aici

Primele doua cazuri se afla in Parohia noastră iar ultimele doua sunt din România.

Va îndemnam pe toți cei care aveti posibilitatea sa ne fiți alături sa accesați butonul de mai jos pentru a dona in contul parohiei la secțiunea “Filantropie”.
Toate donațiile vor ajunge la cazurile menționate mai sus.

Sa ajutam pentru ca bucuria Praznicului Nașterii Domnului sa poată pătrunde in fiecare casa!

Update (24 Dec 2021):

Cu ajutorul Domnului si prin darnicia dumneavoastra, am reusit si noi sa aducem un crampei de stralucire si de bucurie in inimile celor care au trecut prin momente mai putin fericite din viata lor.

Suma adunata in campania filantropica din ultimele saptamani (£3410) va fost impartita celor 4 cazuri sustinute de Parohia noastra.

La aceasta suma se adauga o donatie de £900 din partea unui grup de copii din cadrul Scolii Bucuriei si suma de £250 adunati in biserica in urma vanzarii ornamentelor create de doamna Raluca B. Suma totala de £1150 a fost impartita intre familiile cu copiii orfani din Bristol.

Parohia noastra va sustine in continuare, dupa putinta aceste doua familii.

Rugam pe Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca toata jertfa si sa va inmulteasca darul!

Update (28 Ian 2022)

Scrisoare-de-multumire-Pr.-Claudiu-Moldovan