Sf Liturghie și Agapa frățească

Bristol, BS5 0UL
Contact us

Dragi credinciosi,

Întrucât duminică 19 septembrie va avea loc un eveniment sportiv in Bristol, iar traficul în zona centrala va fi închis în prima jumătate a zilei, va sugerăm sa parcați la locația indicata aici, aflată langa gara Temple Meads, la 10 minute de biserica noastră. Parcarea va fi disponibila doar pana la ora 13:30.

Anul 2021 a marcat 10 ani de la inceputurile existentei parohiei noastre.

Din pacate, datorita situatiei generale create de pandemie, nu am avut nici un Ierarh in mijlocul nostru si nu am putut incheia Sarbatoarea de la biserica, cu obisnuita agapa, sau masa de dupa Sfanta Liturghie, asa cum se intampla de fiecare data.

Desi nu putem spune ca beneficiem de conditiile ideale, totusi am hotarat sa organizam pe data de 19 Septembrie 2021 Sfanta Liturghie Aniversara (la biserica noastra), urmata de Agapa frateasca, care va avea loc la biserica greceasca, unde va exista totusi o limita de 150 de persoane, impusa de gazda noastra.

Ca urmare am recurs la acest sistem de rezervare pentru a asigura participarea la Agapa din acest an. Va rugam sa rezervati la link-ul de mai jos până miercuri, 15 Septembrie 2021:

19th September 2021

Biserica Greceasca Bristol Lower Ashley Rd, Easton