Sfânta Liturghie Arhierească

Contact us

Iubiți credinciosi,
Hristos a Înviat!

Din mila lui Dumnezeu si cu binecuvântarea IPS Iosif, mitropolit al Europei Occidentale si Meridionale, avem bucuria de a primi, pentru prima data, in mijlocul nostru pe Preasfințitul Teofil de Iberia.

Preasfinția Sa va săvârși Sfanta Liturghie Arhierească in parohia noastră, Sambata 20 Mai 2023.

Va așteptam pe toti sa primiți arhierești binecuvântări si îndemnuri duhovnicești din partea unui ierarh care propovăduiește Evanghelia lui Hristos printre fratii noștri romani plecați de pe pământul stramosesc, in căutarea unei vieți mai bune.

Programul:

Vineri 19/05/23:

18.00 – PS Sa va participa la Slujba Acatistului dupa care va tine un cuvant si va raspunde intrebarilor;

Sambata 20/05/23:

08.30- Utrenia
09.30- Sfanta Liturghie Arhierească

Atât la Acatist, cât si la Sf. Liturghie, cei care puteti, va rugam sa aduceți si ceva bucate.

Pentru a va putea tine la curent cu activitățile din parohia noastră, va rog pe toti cei interesați, sa va înscrieți pe “Grupul Parohiei Sfinții Împărați Constantin si Elena, Bristol, UK.”
Vom încerca sa folosim acest grup închis pentru o mai larga abordare a evenimentelor din viața comunitații noastre.

Cu nadejde,
Pr. Ioan Moldovan